НАЗАД

Lokalita

Trojský zámek

Trojský zámek je barokním palácem, který byl postaven rpo rodinu Šternberků a byl zaplněn sochami a freskami. Jsou zde sbírky Galerie městské části Praha. Do areálu paláce je vstup zdarma a kde můžete se zde procházet se v krásných francouzských zahradách, sledováni skupinou barokních kamenných obrů na balustrádě u jižního vchodu. V paláci lze pronajmout řadu různáých prostor. Palác hostí mnoho událostí po celý rok.

Botanická zahrada a Vinice sv. Kláry

Impozantní vinice sv. Kláry se rozprostírá přímo nad Chateau Troja Residence. Kromě pečlivě vybraného vína a výhledu na Pražský hrad, vinice nabízí i venkovní výstavy a zároveň je jedním ze vstupů do Pražských botanických zahrad, včetně Japonské zahrady a tropického skleníku Fata Morgana.

Vltava

Vltava je nejdelší řekou v České republice, vede jihovýchodně podél Šumavy a dále na sever po Čechách, přes Český Krumlov, České Budějovice a Prahu. V Mělníku se vlévá do řeky Labe. Je nazývána českou národní řekou.

Prague White Water Sport Centrum

Fakulta sportu a tělovýchovy Univerzity Karlovy a Vysokoškolský sportovní klub Praha nabízí bílý vodní slalom pro školy, pracovní týmy, veřejné a sportovní kluby v termínu od dubna do října.

Nábřeží

Z nábřeží v Troji lze naplánovat několik typů výletů lodí, ať již výletní motorovou lodí či nebo parním člunem do centra města nebo do Mělníka. Jsou zde také dobře známé cyklostezky.

Praha - Staré město

Centrum města se Starou synagogou, Staroměstským náměstím a Orlojem je vzdálené pouhých deset minut.